Duyurular


08

ALACAK SİGORTASI / GÜVENLİ TİCARET BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

(13 ŞUBAT 2019 / BEYŞEHİR TİCARET ODASI)

 

Alacak sigortası, işletmeleri, ticari alacaklarının tahsilat riskine karşı koruyan bir mekanizma olarak tanımlanmaktadır. Ticari bir alacağın ödenmemesine bağlı olarak ortaya çıkabilecek kayıpları tazmin eden alacak sigortasının nihai amacı, işletmeleri büyük ölçekli kayıplardan korumak ve kârlı bir şekilde büyümelerine yardımcı olmaktır. Temel olan, şirketler, sektör ve ekonomik trendler hakkında güncel veriye sahip olarak bilgiye dayalı kredi kararları almak, kayıpların önüne geçmek ve onları asgariye indirmektir.

 

Odamız ev sahipliği ve alacak sigortasında dünyanın önde gelen firmalarından olan Euler Hermes Sigorta işbirliği ile 13 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 14.00 ile 17.00 arası Odamızda “Alacak Sigortası/Güvenli Ticaret Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenecektir. Euler Hermes Satış, Pazarlama ve Ticari Tahsisten sorumlu Esra KELEŞ, Bedia DERNEK, Berna AKTUVAR’ın katılımıyla düzenlenecek toplantıda, ticari risk ve alacakları güvence altına alacak yöntem ve öneriler anlatılarak; işletmelerin ticarete ilişkin önünde duran en kritik sorulara yanıt aranacaktır.

 

Toplantı konuya ilgi duyan Tüm Üyelerimizin katılımına açık olup; Toplantıya katılmak isteyen üyelerimize duyurulur.

 

   

Tarih : 13 Şubat 2019 - Çarşamba

Saat  : 14.00 ile 17.00 arası

Yer    : BEYŞEHİR TİCARET ODASI Toplantı Salonu

 

 

 

Toplantıda Ele Alınacak Konular

 

·         Ticari risklerle karşı karşıya gelme ihtimali nasıl azaltılabilir ve alacaklar nasıl garanti altına alınabilir?

·         Yurt içi ve yurt dışında, mevcut müşterilerin riski düzenli olarak nasıl takip edilir ve potansiyel müşteriler hakkında nasıl istihbarat sağlanır?

·         Mevcut ve yeni pazarlarda ticari fırsatlar güvenli bir şekilde nasıl yakalanabilir?

·         Sağlıklı ve emin büyüme ile ciro artışı nasıl kaydedilebilir?

·         Poliçeye bağlı finansman olanakları nelerdir?

·         Firmaların kendi ihtiyaçlarına özel düzenlenmiş esnek finansman seçenekleri nelerdir? Bunlara ulaşmanın en kolay yolu nedir?

Okunma Sayısı: 504
resim
Yazdır