29
Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih GÜL, Cumhuriyet'in İlanının 94'üncü Yıl Dönümünü Kutlayarak, 'Cumhuriyet, Milletimizin Büyük Bir İman Gücüyle Gerçekleştirdiği Kurtuluş Mücadelesinin Eseridir' dedi.
Başkan Gül mesajında "Aziz ve Büyük Milletimizin Tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluşunun 94. yılını kutluyoruz. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, onun Kahraman silah Arkadaşlarını ve Kanlarıyla bu toprakları Vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.
Kurtuluş Savaşı'nda kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyet; demokrasinin, çağdaşlığın, birlikteliğin temelidir. Ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü, milletin kayıtsız şartsız egemenliği için, bu topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi unutmamalıyız. Demokrasimize, Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız.94. Kuruluş Yılında Ebediyen Var Olacağına İnancımızla En Büyük Bayramımız Kutlu Olsun" dedi.
Okunma Sayısı: 631
resim