20

     Beyşehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akbıyık bu yıl ikincisi hayata geçirilen Nefes Kredisi hakkında bir demeç verdi.

Başkan Akbıyık ;

‘Ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, Üyelerine her zaman en iyi hizmet ve bağlılık ilkesine sahip odamız, 2018 yılında ikinci kez nefes kredisine dahil olarak üyelerimizin yanında yer almaktadır’ diyerek müjdeli haberi verdi.

Nefes Kredisi yeni tanımıyla KOBİ Destek Kredisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu ile Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankası arasında yapılan bir anlaşma ile verilen bir kredidir. Krediyi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalara üye olan KOBİ'lere yıllık %22 faiz oranı ile verilmektedir. Nakdi ve Ticari bir kredi olan Nefes Kredisi 6 ay ödemesiz 12 ay ödemeli toplamda 18 aylık olarak kullanılabilir.

 

NEFES KREDİSİ (KOBİ DESTEK KREDİSİ) DETAYLARI VE BAŞVURU ZAMANI.

Nefes Kredi başvuruları 20 Eylül Perşembe gününden itibaren yapılacak. Nefes Kredisinde KGF teminat oranı %85 olacaktır. Aylık 1,85 faiz oranı ve 18 vadeyle işletmeler kredi kullanabilecek. Ödemeler 6 ay sonrasında başlayabilecek. Kredi veren bankalar, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım olacak.

 

NEFES KREDİSİ (KOBİ DESTEK KREDİSİ) BAŞVURU ŞARLARI

-KOBİ olmak,

-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne üye odalardan birisine üye olmak,

-TOBB'a bağlı olan odalardan "Nefes Kredisi" içindir ibareli Faaliyet belgesi sunmak

 

KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİNE KİMLER BAŞVURAMAZ?

-Eczaneler, Tarım Kredi ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri, Döviz Büroları, Faktoring şirketleri, emlakçılar, mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler gibi sektörlerde faaliyet gösterenler.

 

Okunma Sayısı: 752
resim