19

 İstihdam seferberliği kapsamında, İŞKUR Beyşehir Şubesi ile Odamız arasında 'Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü' (MEGİP) imzalanmıştır. Protokol ile; İŞKUR ve Odamız arasında iş gücü piyasasının talep ettiği niteliklerde iş gücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapılması amaçlanmaktadır.

Bu protokol üyelerimizin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine yönelik mesleki eğitimler düzenlenmesini, talepte bulunan mevcut işverene çalışan sayısının %50 sine kadar kontenjan verilmesini, eğitimlerin en fazla 160 fiili gün olarak uygulanmasını kapsamaktadır.

MEGİP protokolü neticesinde üyelerimizden mesleki eğitim kursu düzenlenmesini isteyen Beyvizyon Tekstil İml. Ltd. Şti. nin yetkilisi Sn Ethem Şenol, Yön. Krl. Başkanımız Sn Mustafa Akbıyık, İŞKUR Şube Müdürü Sn Mutlu Küçükibrahimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürliği adına Sn Rüştü Beğendi ve Beyşehir Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü adına Sn Ayhan Özgüner'in katılımıyla  kursun açılması için protokol imzalandı.

Okunma Sayısı: 571
resim