13

 

Beyşehir Ticaret Odası (BTO) ve Euler Hermes Sigorta A.Ş. işbirliği ile ticari risk ve alacakların güven altına alınması için yöntem önerilerinin ele alındığı 'Ticari alacak sigortası' bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Seminerin açılış konuşmasını BTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AKBIYIK gerçekleştirirken, bilgilendirme sunumunu ise Euler Hermes Sigorta A.Ş. adına Berna AKTUVAR, Esra KELEŞ ve Bedia DERNEK yaptılar.

Seminerde ele alınacak konunun çok önemli olduğunu dile getiren Başkan Akbıyık, “İçinde bulunduğumuz ekonomik ortam, başa çıkmaya çalıştığımız zorluklar alacak sigortasını daha da önemli hale getiriyor. Ticaret hacimlerini büyütmek, ihracatta yeni ülkelere yayılmak, yeni pazarlar ve müşteriler kazanmak isteyen üyelerimiz için risk yönetiminde yol gösterici olmak amacıyla, şirketler için “Hayat Sigortası” olarak değerlendirilen “Alacak Sigortası  Bilgilendirme Toplantısını” gerçekleştiriyoruz.         Makroekonomik dalgalanmaların yüksek olduğu günümüz piyasalarında alacakların ödenmeme riskini teminat altına alan "Alacak Sigortası" risklerin azaltılmasında en akılcı yöntemlerden biridir. Günümüz rekabet koşulları ve makro ekonomik dalgalanmalara karşı şirketler alacak sigortasını önemli bir tedbir olarak değerlendirmelidir.    Bu kapsamda Beyşehir Ticaret Odası olarak organize ettiğimiz Üyelerimiz için son derece yararlı olduğuna inandığımız bu toplantımızın katılımcılar açısından da verimli olması temennisiyle katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, Yapacakları sunumlarla toplantımıza katkıda bulunan Euler Hermes yetkililerine  şükranlarımı sunuyorum." dedi.

BTO ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminere BTO Yönetim Kurulu üyeleri  ve Meclis Üyeleri de katıldı.

Okunma Sayısı: 442
resim