11

 

BEYŞEHİR TİCARET ODASI ALMANYA AV FUARINDA ÜYELERİYLE BİRLİKTE

    08/03/2019 – 11/03/2019 tarihleri arasında Almanya'nın Nürnberg kentinde 46'ncısı düzenlenen “IWA Outdoor Classıcs Av Ürünleri & Silahları Fuarı”nda stand açarak katılan üyelerimizin yapacakları ikili iş  görüşmelerinde, bölgemizin ihracatını ve istihdamını artırma çalışmaları kapsamında yanlarında olmak için Odamız adına sektörü temsilen Meclis Başkan Yardımcısı Ziya YAKA  ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz ÖZTULUM fuarda üyelerimizi ziyaret ettiler. Katılan üyelerimize çalışmalarında teşvik ve onore etmek amacıyla “Teşekkür Belgesi” takdim ettiler.

    Nürnberg Avcılık, Atıcılık ve Silah Fuarı (IWA 2019) kapılarını iş insanlarının ziyaretine açan ve 11 Mart tarihine kadar süren 46'ncısı düzenlenen fuarın resmi açılışını Bavyera İçişleri Bakanı Joachim Hermann ve Nürnberg Anakent Belediye Başkanı Dr. Ulrich Maly yaptı. Resmi açılışa, Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, Nürnberg Başkonsolos yardımcısı Selçuk Eke de katıldı. Yavuz Kül, daha sonra Türk firmalarını ziyaret ederek, görevlilerden bilgi aldı.

    121 ülkeden bin 500 firmanın yer aldığı fuarda, Türkiye bu yıl tüm zamanların rekorunu kırarak, 105 firma ile yer aldı. Odamız Meclis Başkan Yardımcısı Ziya YAKA  ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz ÖZTULUM fuarda Bölgemizden fuara katılarak stand açan Odamız üyesi 19 Firma yetkilisiyle ve fuara ziyaretçi olarak giden bölgemizde sektörle ilgilenen üyelerimizle görüşmelerde bulundular. Bölgemiz istihdamına ve ihracatına katkılarından dolayı Oda üyelerine teşekkür eden Ziya Yaka ve Deniz Öztulum çalışmalarında teşvik ve onore etmek amacıyla “Teşekkür Belgesi” takdim ettiler.

    Bu yıl 50 binin üzerinde  ziyaretçinin  katıldığı Fuar aynı zamanda sivil ve resmi savunma amaçlı ekipmanlar için de bir cazibe merkezi oluşturdu.

    Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçılar Birliğinden verilen bilgilere göre,2018 yılında, ihracatımız, 2 milyar 35 milyon dolar oldu. Artık ihraç eden ülke konumuna geldiğimizi, av tüfekleri ve savunma sanayi alanında Türkiye'nin ihracatının 2018 yılında 2 milyar 35 milyon Dolar olduğunu belirtildi.

    Avcılık ve atış sporları ürünleri konusunda dünyanın önde gelen ülkeler sıralamasında Türkiye’nin İtalya’dan sonra ikinci sırada olduğunu belirten katılımcılar, ürettikleri silahların yüzde 80’lik bölümünü yurtdışına ihraç ettiklerini ifade ederek, marka olma yolunda önemli ölçüde yol katettiklerini açıkladılar. 

Fuara Katılan Üyelerimiz;

ADLER SİLAH İNŞAAT SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ANATOLİAN DEFENSE SİLAH TEKSTİL İNŞAAT MEDİKAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

AVCI ( ARMS) SİLAH SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

BARAK SİLAH İNŞAAT SANAYİİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

BRONCO SAVUNMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ BEYŞEHİR ŞUBESİ

EROL ÇATMA -ÇATMA SİLAH SANAYİ

CEO AV TÜFEĞİ İMALATI ARGE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

DERYA SİLAH SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ETERNAL ARMS İNŞAAT SİLAH SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTEDŞİRKETİ

SINIRLI SORUMLU HUĞLU AV TÜFEKLERİ İMAL ALIM-SATIM KÜÇÜK SANAT KOOPERATİFİ

HUNT GROUP SİLAH OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

HUSAN METAL TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

KRAL AV SANAYİ MUTEAHHİTLİK TIBBİ MALZEMELER SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

KRC AV ENERJİ İTHALAT İHRACAT VE GERİ DÖNÜŞÜM SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

TOROS AV İNŞAAT OTOMOTİV GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

MUSTAFA USLU USS USLU SAVUNMA SANAYİ

ARMA AV VE SAVUNMA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

FİNAL AV SANAYİ PAZARLAMA VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

İBRAHİM ARITAŞI HASSAS MAKİNA SANAYİ

Okunma Sayısı: 610
resim